Czy fobię społeczną da się wyleczyć?

Witam choruje na fobie społeczna poznałam mezczyzne którego kocham mam z nim synka 4 mc.Zgodziłam się być jego żona i pojawiaja się problemy związane z moja choroba do wesela 7 mc a ja już jak pomyślę o ślubie o pierwszym tańcu to myślę że nie dam rady ze mnie całkowicie stres zezre że jedyne co będę umiała to stanoc jak słup albo gorzej ucieknie przed ślubem.Teraz się morduje i zadaje sobie sama pytanie po co ja to chciałam po co ja się zgodziłem owszem kocham go ale nie jestem stworzona by być czyjąś żona by mieć ślub co jest marzeniem milionom kobiet na świecie. Nie wiem co mam robić czasem mam myśl żeby se rozstać będzie tak lepiej.Nie mogłabym powiedzieć mu teraz gdzie wszystko jest opłacone że nie chce bo mam lek do ludzi,nie chce być w jego oczach ostatnia oferma.cChciałabym iść do psychologa ale czy to cos zmieni?

Witam Panią,
Rozumiem, że doświadczany przez Panią lęk jest wszechobecny
i obezwładniający zwłaszcza w relacjach z innymi ludźmi.
Wiem, że nawet wyobrażenie sobie jakiejś sytuacji
towarzyskiej czy nawet zwykłej rozmowy napełnia Panią
ogromnym lękiem, a myśl o własnym ślubie i weselu
napawa ogromnym przerażeniem, nad którym trudno zapanować.
Zapewne fobia wielokrotnie dezorganizowała Pani życie,
i skutecznie każdego dnia utrudnia normalne funkcjonowanie.
Jeżeli jednak kocha Pani ojca swojego dziecka i chce Pani
wyjść za niego, proszę nie rezygnować za swoich marzeń.
Pani syn także potrzebuje ojca.
Oczywiście, że fobię społeczną można wyleczyć na drodze
odpowiednio dopasowanej psychoterapii.
Żeby skutecznie wyleczyć fobię społeczną i jej uciążliwe
konsekwencje, należy dotrzeć do źródła Pani lęków
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Do Pani ślubu zostało siedem miesięcy, proszę więc nie zwlekać
i poszukać psychoterapeuty, który zajmuje się tego typu problemami.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami lęków oraz ich konsekwencjami.
Psychoterapia pozwoli Pani spojrzeć na siebie i innych ludzi
z odpowiedniej perspektywy, a także wzmocnić poczucie własnej
wartości i nawiązać właściwe relacje z ludźmi, dzięki czemu
odzyska Pani radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl