Czy freon jest szkodliwy dla zdrowia?

Dzień dobry. Darek z tej strony. Mam 41 lat. Ostatnio spotkał mnie taki przypadek gdyż przy usuwaniu lodu w lodówce, niechcący przedziurawiłem blachę i wyprysnął mi na twarz freon. Czy on jest szkodliwy dla zdrowia? Czy powinienem zgłosić się do lekarza?Czy

Szanowny Panie, tak freon może być szkodliwy, jednakże przy tak krótkim narażeniu nie powinien Pan się martwić. Jeśli zauważy Pan jakieś objawy niepożądane to proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozdrawiam