Czy Furagina źle wpływa na męskie plemniki?

Kiedyś czytałem, że lek "furagina" źle wpływa na męskie plemniki i stosowanie furaginy przez mężczyzn powinno być ograniczone. Czy to jest prawda ? Czy mężczyzna może stosować furaginę tak samo jak kobieta ? Pytam, ponieważ mam problemy z prostatą, żaden antybiotyk nie pomaga, a tylko furagina przynosi pożądany efekt.

Witam.
Pochodne nitrofuranu, a więc i furagina, mogą niekorzystnie wpływać na funkcje jąder.
Mogą one zmniejszać ilość plemników i ejakulatu, zmniejszać ruchliwość plemników oraz powodować zmiany patologiczne w ich morfologii).
Jest to jedno z działań niepożądanych tej grupy leków, które może, ale nie musi wystąpić.
Poza tym wielkość tego działania niepożądanego może być różnie duża.

Mężczyźni nie są wykluczeni ze stosowania furaginy.

A w przypadku podejmowania leczenia, jakimkolwiek lekiem, zawsze należy ocenić stosunek korzyści do ryzyka.