Czy ginekolog może odmówić wypisania recepty na antykoncepcję awaryjną?

We wtorek będzie 48h po stosunku. W takim razie tabletka którą przepisze mi lekarz nie zadziała w 99% Czy mój lekarz ginekolog bez oporów powinien mi ją przepisać? czy zdarzają się przypadki gdzie lekarz odmówi wypisania recepty na tę tabletkę?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Lekarz ginekolog może odmówić wypisania recepty na antykoncepcję awaryjną. Niemniej jednak powinien Pani wskazać miejsce, gdzie otrzyma Pani receptę na lek.