Czy ginekolog może określić ciążę 2 dni po stosunku?

Współżyłam podczas okresu teraz obawiam się że jestem w ciąży czy ginekolog może 2 dni po stosunku i w czasie okresu sprawdzić czy jestem w ciąży ?

Magdalena Mroczek

Ciąża może być wykryta za pomocą testu domowego około 1 dnia spodziewanej miesiączki, po 7-10 dniach po zapłodnieniu – laboratoryjnym testem moczu oraz po 7-10 dniach oraz po 7 dniach – laboratoryjnym testem krwi.Około 4-6 tygodnia ciąży możliwe jest zobaczenie pęcherzyka ciążowego w badaniu USG.

Aleksander Ropielewski

Jest to niemożliwe. Najwcześniej można podejrzewać ciążę po badaniu beta hCG w 7-10 dniu od zajścia w ciążę.