Czy ginekolog może zrobić USG dopochwowe dziewicy?

Dzień dobry mam takie pytanie do ginekologa ponieważ ma 24 lat i wstydzę się iść do ginekologa ponieważ jestem jeszcze dziewicą a mam podejrzenie ZESPÓŁ POLICYSTYCZNYCH JAJNIKÓW i ma jeszcze jedno pytanie czy ginekolog może zapytać dlaczego jeszcze nie współżyłam i czy może zrobić mi USC dopochwowe

Lek. Tomasz Budlewski

Sadze ze nie powinien pytać a samo usg raczej nie będzie możliwe. Inaczej w rzadkich przypadkach jest ono możliwe w zależności od budowy błony dziewiczej