Czy ginekolog po USG da pewność, że mały nie ma wad genetycznych?

Witam,
jestem w 22 tygodniu ciąży, lekarz jak mi robił USG, to powiedział, że nie ma patologi! Jak mam to rozumieć? Czy to oznacza, że mój dzidziuś jest zdrowiutki, bo nie miałam badań prenatalnych? Czy ginekolog po USG da pewność, że mały nie ma wad genetycznych, jeśli w rodzinie ich nie ma? Będą konieczne badania prenatalne?
Dziękuję za odpowiedź!

Witam serdecznie,
W drugim USG podczas ciąży ocenia się narządy dzidziusia. Przy prawidłowym badaniu USG prawdopodobieństwo wad jest małe. Ale należy wiedzieć, że badanie nie daje 100 proc. pewności. Wynik badania zależy od jakości aparatu oraz od doświadczenia lekarza wykonującego badanie.
Pozdrawiam