Czy gips po złamaniu kości śródstopia jest konieczny?

26.05.2017 doznałam złamania trzonu V kości śródstopia z lekkim przemieszczeniem. Mam założony pół-gips. Będąc na kontroli 01.06.2017 u innego lekarza, ponieważ ze złamaniem wylądowałam na pogotowiu, lekarz nawet nie obejrzał starego zdjęcia i nie zrobił nowego... Napisał zwolnienie i poprosił nastepnego pacjenta... Co robić :-( Ach! Powiedział widizmy się za 4 tygodnie... A jak źle się zrośnie?

RTG kontrolne po złamaniu warto zrobić po około 7-10 dniach od złamanie żeby zobaczyć czy wtórnie się nie przemieściło.
Przy złamaniu kości śródstopia w większości przypadków unieruchomienie w łusce gipsowej lub bucie walker prowadzi do zrostu po około 6 tygodniach.
Pozdrawiam
dr n med Maciej Goch