Czy globulka z kwasem hialuronowym może zafałszować wynik posiewu z pochwy?

Miałam robiony dzisiaj (czwartek) posiew z pochwy. W środę na noc nie aplikowałam żadnych globulek dopochwowych, ale na noc wcześniej ( z wtorku na środę) aplikowałam globulkę z kwasem hialuronowym (mucovagin). Mam pytanie, czy ta globulka może zafałszować wynik badania, ma jakiś wpływ na bakterie występujące w pochwie? Pani pobierająca wymaz widziala dużo białego śluzy w pochwie i zastanawiam sie, czy jest taka możliwosć, że to resztki tej globulki? Przed rozpuszczeniem jest koloru białego

Lek. Tomasz Budlewski

Teoretycznie mogło coś pozostać, ale raczej nie powinno zafałszować wyniku. Aczkolwiek przy wyniku ujemnym może być konieczność powtórzenia badania dla pewności, że wszystko jest ok.