Czy głośnie bicie serca jest normalne przy nerwicy?

Witam, Mam 17 lat, z nerwicą borykam się już od 2,5 roku. Nie chcę chodzić już po lekarzach, echo serca, ekg, pełna morfologia, tarczyca, spirometria wszystko w porządku. Ciśnienie średnio 120/80, ale puls w spoczynku dochodzi mi czasem do 48. I często szczególnie jak leżę, albo siedzę słyszę bicie serca, jest to bardzo irytujące. Czy to jest normalne przy nerwicy?

Witam!
Jeśli badania lekarskie nie wykazały przyczyny somatycznej zaburzenia, to warto skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą lub psychologiem. Zaburzenia lękowe mogą przejawiać się w formie dolegliwości fizycznych, np. przyspieszonym biciem serca, kołataniem serca czy uciskiem w klatce piersiowej.
Warto skorzystać z pomocy psychologa, jeśli objawy opisane przez Ciebie okażą się być nerwicą. Nerwica to zaburzenie psychiczne, które przejawia się w formie dolegliwości fizycznych. Pomoc psychologa lub uczestnictwo w terapii może pomóc zmniejszyć lub całkowicie wyeliminować dokuczliwe dolegliwości.

Pozdrawiam