Czy glukoza na czczo na poziomie 75g może oznaczać cukrzycę ciążową?

Dzień dobry chciałam się dowiedzieć odnośnie wyników obciążenia glukoza 75g miałam badanie zrobione w 25 tygodniu ciąży na czczo 77 po 1 h 168 a po 2h 146 , chciałam powtórzyć ją krzywą i wykonałam jeszcze raz tydzień później na czczo 79 po godzinie 191 a po 2 h 173 nadmieniam że w tm dniu koło mnie Pan zemdlał i zrobiło się straszne zamieszanie a krew do badań została pobrana ok 15 min wcześniej cz to oznacza że mam cukrzyce ciążową?

Lek. Tomasz Budlewski

I wyniki nie świadczą o cukrzycy ciążowej natomiast te zrobione tydzień później już tak, lecz jeżeli były wykonane 15 minut za szybko po podaniu glukozy to ciężko powiedzieć i konieczna jest wizyta u lekarza diabetologa i prowadzącego ciążę.