Czy gojenie rany po wyrwaniu ósemki przebiega prawidłowo?

Dzień dobry, w poniedziałek miałam wyrywana ósemkę, trzeba było rozciąć dziąsła, żeby ja wyjąc. Mam szwy. Tak naprawdę nie boli mnie wcale, ale boje się, ze zerwałam szkło, który powinien być w dziurce po zębie. W poniedziałek lecialo mi sporo krwi plulam krwią i ślina dobre 5h. Boje się, ze dostanę zebodolu .. niedługo święta. Cały czas przykładam lód, biore tez antybiotyki. Nie jestem w stanie sama sprawdzić czy skrzep jest, mam jakieś białe obok szwów.

Proszę stosować się do zaleceń pozabiegowych, które przekazał Pani stomatolog wykonujący ekstrakcję. Nic nie wskazuje, aby wystąpił tzw. suchy zębodół, ponieważ świadczy o nim przede wszystkim intensywny, promieniujący ból, gorączka, nieprzyjemny zapach i posmak w ustach, osłabienie i powiększone węzły chłonne. Lekkie krwawienie z rany w dniu zabiegu chirurgicznego jest normalne i nie ma się czym martwić, chyba, że Pani stan się pogorszy. Biały nalot to właśnie prawidłowy stan, o suchym zębodole świadczyłby szary nalot i objawy wymienione wcześniej. Proszę dbać o higienę jamy ustnej, ale ostrożnie oczyszczać i płukać okolicę rany. Wszelkie wątpliwości może Pani również zgłosić stomatologowi podczas kontroli.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl