Czy gojenie się żeber powinno być kontrolowane przez lekarza?

Dzień dobry. am prawie 80 lat, 4arca tak niefortunnie upadłam na oparcie kanapy. że złaałam 7 i 8 żebro po lewej stronie, (niewidoczne na zdjęciu rtg - uwidocznione w usg i TK). W związku z dużymi dolegliwościami bólowymi kupiłam ortezę na złamane żebra - noszę ją od 10 dni.Trochę poaga, ale najgorzej przy zianie pozycji z leżącej na inna.Jak długo mogę to nosić, Czy po odklejeniu ożna ponownie założyć? Czy ożna zastosować jakieś zabiegi do szbszego zrastanie żeber ( mam stymulator serca)Jak długo będzie bolało ? Czy oże jest jakaś "technika " zmiany pozycji oszczedzjąca żebra?Czy powinnam skontrolować rozrusznik ? Czy gojenie się żeber powinno byż kontrolowane przez lekarza Czy w moim wieku żebra mogą się nie zrosnąc i co wtedy. Bardzo dziekuję.

Zebra się zrosną, nie kontroluje się tego, chociaż przy narastajacych objawach rtg klatki może być konieczne żeby wykluczyć chorobę płuc i oplucnej . Leczenie polega w pierwszym okresie na przyjmowaniu leków przeciwbólowych. Nie można zbyt mocno ściskać klatki piersiowej bo pogorszy to oddychanie. Wręcz przeciwnie, trzeba wykonywać ćwiczenia oddechowe.