Czy gorączka i kaszel jest powodem do zmartwień u dziecka z gorączką?

Witam . Moja corka 7 miesiecy od tygodnia czasu ma kaszel. Osłuchowo czysto a od 3 dni pojawila sie goraczka 38.5 stopni szczególnie na noc. Lekarz kazał dawac na gorączkę Nurofen i robic inhalacje. Podawac witaminy i czekać. Tylko ze sie martwie ta gorączka i kaszlem

Normalne objawy infekcji górnych dróg oddechowych. W razie utrzymywania się gorączki należy się zgłosić do lekarza ponownie. Najczęstszą przyczyną takiej infekcji są wirusy i postępowanie w takich stanach, to postępowanie objawowe i czekanie. Ma pani dobrego lekarza pediatrę. Proszę się go trzymać.