Czy gorączka i wymioty są normalne po operacji laparoskopowej?

Witam Jestem po 4 dobie po operacji laparaskopowej ropnego wyrostka robaczkowego z zapaleniem otrzewnej. Miałam także założony dren. Po 2 dobach wyszłam do domu. w domu zaczęła się gorączka 38 stopni, wymiotuje dwa razy dziennie. Czy to normalne? Proszę o odpowiedź Dodam, że w szpitalu nie wymiotowalam

Laparoskopowe usunięcie wyrostka robaczkowego jest standardową metodą leczenia tego schorzenia. Z medycznego punktu widzenia jest to operacja realizowana w specyficzny sposób. Zapalenie wyrostka robaczkowego powikłane zapalaniem otrzewnej jest poważnym schorzeniem i może wówczas występować dość wysoka gorączka, bóle brzucha, wymioty, ogólne złe samopoczucie. Po leczeniu operacyjnym, w zależności od stanu miejscowego i ogólnego, często włącza się leczenie antybiotykami o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Monitorowanie parametrów zapalnych (gorączka, leukocytoza, CRP) pomaga ocenić proces zdrowienia. Jeśli wymioty i gorączka występują po wypisaniu do domu, czyli po zakończeniu pierwszego, najbardziej intensywnego etapu leczenia, może to świadczyć o toczącym się procesie zapalnym w obrębie jamy brzusznej. Takie objawy są wskazaniem do pilnej kontroli lekarskiej. W razie braku kontaktu z lekarzem prowadzącym należy zgłosić się na dyżur do szpitalnej izby przyjęć, aby skontrolować swój stan zdrowia.