Czy gotowe mieszanki kasz z dodatkiem warzyw są wskazane przy odchudzaniu?

Witam, ostatnio w sklepie zauważyłam gotowe mieszanki kasz z melvity z dodatkiem suszonych warzyw. Zastanawiam się czy jest to warte grzechu gdy dba się o swoją wagę?

Witam, mieszanki kasz są jak najbardziej ok jeżeli chodzi o dietę osób dbających o swoją wagę, chorujących (tu kaszę trzeba dobrać odpowiednio do choroby), chcących odżywiać się zdrowo i dla tech nieprzywiązujących wagi do diety też. Wprowadzenie ich do diety na pewno jest dobrym sposobem na przemycenie do nich produktów które zazwyczaj rzadko jemy na przykład soczewica. Są też dużym ułatwieniem dla osób na dietach roślinnych które aby dostarczyć odpowiedniej jakości biało powinny mieszać ze sobą różne rodzaje produktów zbożowych. Jedyne o czym należy pamiętać wybierając i przygotowując daną mieszankę to to aby jej nie rozgotować i dobierać mieszanki odpowiednie do stanu zdrowia np. unikać tych z dodatkiem grubych kasz (pęczak, gryka) jeśli mamy problemy z trawieniem lub wzbierać mieszanki kasz bezglutenowych jeśli nietolerujący glutenu. Myślę że doprą rekomendacją mieszanek kasz jest fakt że często goszczą one na talerzu moim jak i innych znanych mi dietetyków. Polecam również rozejrzeć się za mieszankami kasz z innych firm niż Melvit i znalezienie swojej ulubionej. Witam, w celu doradzeni Pani jak zwiększyć wagę niezbędnych jest kilka dodatkowych informacji. Po więcej informacji zapraszam na stronę na Facebook Be Healthy Dietetyk Katarzyna Caban. Pozdrawiam Katarzyna Caban BeHealthy Dietetyk.