Czy gradówki należy usuwać chirurgicznie?

Czy gradówka mósi być usunięta chirurgicznie? Czy, jeśli nie wygląda tak, jak w co niektórych artykułach medycznych, to czy można uniknąć zabiegu. Stosuje maść i krople do oczu, na receptę, przepisane zostały przez lekarza okulistę.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. W części przypadków udaje się uniknąć zabiegu. Leczenie zachowawcze za pomocą kropli i maści może okazać się wystarczające.

Witam.
W większości przypadków wystarczy leczenie farmakologiczne , natomiast zdarzają się i takie przypadki kiedy należy usunąć zmianę chirurgicznie.
Pozdrawiam