Czy granie na flecie poprzecznym przy astmie oskrzelowej jest wskazane?

Mężczyzna 34. Mam zdiagnozowana alergię na roztocza i pyłki; wyniki spirometryczne są nieco poniżej normy, przyjmuję oxodil12 i miflonide 200. Zastanawiam się nad podjęciem gry na flecie poprzecznym. Czy jest to zajęcie wskazane czy też niezalecane z punktu widzenia mojej choroby?

Szanowny Panie,

Nie znam dokładnie przebiegu Pana choroby, a więc również nasilenia ani stopnia kontroli astmy .

Prawidłowa kontrola astmy za pomocą leków umożliwia praktycznie normalne funkcjonowanie, bez specjalnych ograniczeń.

Gra na flecie może jednak nasilać objawy u ludzi ze skłonnością do obturacji oskrzeli.

Mniemam, iż jest Pan pod stała kontrolą lekarską. Najlepiej byłoby skonsultować pański zamiar z lekarzem znającym przebieg Pana choroby.

Pozdrawiam serdecznie