Kobieta , 30 lat Czy granulocytopenia może wystąpić przy braniu leku Flutamid? Po 2 miesiącach leczenia zauważyłam zażółcenie skóry twarzy, niekontrolowaną utratę wagi (jem tak samo, a nawet celowo więcej). Ponadto brak apetytu. Zrobiłam badania wątroby i nie wykazały odchyleń od normy (ALT 25, AST 22, Bilirub. całk. 0,55). Czy jest w ogóle możliwość, by to była granulocytopenia i jeśli tak, jakie badania powinnam zrobić i do jakiego lekarza się udać (endokrynogol? Hematolog?). Co innego może mi być?
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Lek. Tomasz Budlewski 79
Lek. Tomasz Budlewski Stażysta/Rezydent, Łódź
Edytuj odpowiedź

Proszę koniecznie udać się do lekarza prowadzącego leczenie. Po badaniu będzie można określić odpowiednie dalsze postępowanie. może być konieczna konsultacja hematologa.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie krwi – Morfologia krwi to badanie krwi, które jest bardzo popularnym narzędziem diagnostycznym. Zarówno morfologia krwi, jak i pomiar cholesterolu czy Rozmaz krwi obwodowejRozmaz krwi obwodowej to podstawowe badanie, które może dostarczyć lekarzowi informacji o stanie ogólnym pacjenta. Analiza ta polega na ocenie procentowego składu krwi. Dlatego jest to procedura medyczna często zalecana i szeroko dostępna – może ją zlecić lekarz pierwszego kontaktu.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: