Czy gronkowiec ma wpływ na ciążę?

Obecnie mam 21 lat, jak miałam 5 lat zaraziłam się gronkowcem złocistym oczywiście był leczony lecz bez rezultatów, ostatnio zastanawiam się czy ma to wpływ na zajaście w ciążę ?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli chodzi pani o nosicielstwo gronkowca to ma ono raczej mierny wpływ na płodność. Jeśli chodzi pani o sepsę wywołaną gronkowcem to w tym przypadku może być już różnie. W celu uzyskania profesjonalnej porady dotyczącej pani płodności najlepiej udać się do lekarza ginekologa.