Kobieta , 21 lat Właśnie u mojego partnera zdiagnozowano hpv. Na wzgórku łonowym i u nasady penisa pojawiły mu się małe brodawki. Dostał Aldrę5%. Dermatolog stwierdził, że nie ma sensu wykonywania badań bo ma 100% pewności. Chciałam zapytać czy mojemu zdrowiu grozi coś poważnego, rak? Od strony ginekologicznej wszystko jest wzorowo, mam hemoroidy, które są w trakcie terapii, jeśli chodzi o gardło nie mam żadnych objawów. Jesteśmy ze sobą od 3 lat i mam pewność, że nie miał w tym czasie innej partnerki.
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Badanie patomorfologiczne – Badanie histopatologiczne to mikroskopowe badanie materiału tkankowego, które ma na celu ocenę i diagnozę zmian nowotworowych w tkankach. Badanie histopatologiczne jest skuteczniejsze niż cytologia, ponieważ pozwala na przestrzenną ocenę zmian chorobowych.
  • Dermatologia – Jeśli złość sprawia, że stajesz się blady, wściekłość z kolei powoduje, że twoja twarz oblewa się czerwienią, z powodu zimna zaś siniejesz, to takie zmiany barwy skóry są zasadne i łatwo wytłumaczalne. Gdy jednak ni stąd, ni zowąd na skórze pojawiają się czerwone plamy lub inne zmiany, mogą one być zapowiedzią rozmaitych chorób.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników: