Czy grozi mi zawał serca?

Dobry wieczór. Choruje na niedoczynność tarczycy z hashimoto. Od roku się lecze. Teraz doszły mi problemy z ciśnieniem. Wykonalam na własną rękę badania lipidogramu i wyszło, że cholesterol całkowity 158 cholesterol HDL 35 holesterol nie HDL 123 holesterol LDL 76,2 trojglicerydy 234. Czy mi grozi zawał serca? Jakie jest ryzyko chorób wieńcowych i jak temu zapobiec? Mam dopiero 33 lata. Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Ryzyko sercowo-naczyniowe pomoże pani oszacować skala SCORE (uwzględniająca: wiek, wartość ciśnienia tętniczego, stężenie cholesterolu całkowitego, palenie papierosów). W razie wątpliwości najlepiej udać się do lekarza pierwszego kontaktu.