Czy grozi usunięcie gałki ocznej?

Witam. Jestem po odwarstwieniu z rozdarciem siatkówki, kilku PPV 23 G, zaćmie oka lewego. Obecnie w oku jest brak poczucia światła, gałka jest mniejsza, powieka zasłania większość oka. Dno oka niedostępne badaniu.Zakończono leczenie operacyjne, biorę krople ale bez efektu.Widzenie jest zerowe-ciemność. Kontrola wyznaczona na koniec lutego.Oko czasami kłuje i od miesiąca mam odczucie uwierania. Co zrobić? Czy grozi mi usunięcie gałki ocznej?

Witam. Jeżeli będzie gałka oczach bolesna i w zaniku zależy od Pana czy zdecyduje się Pan na usunięcie oka. Jest to zawsze ostateczność. Zalezy od progu bólu .pozdrawiam serdecznie