Czy gruczoł mlekowy może się powiększać?

Witam. Mialam robione usg piersi i wykryto mi powiększony gruczoł mlekowy. Czy może on z czasem się powiększyć? I czy może zmienić sie w jakiegoś guza lub raka?

Czy może on z czasem się powiększyć?
- czasami tak
- warto byłoby w takim wypadku wykonać badania laboratoryjne hormonalne (np. poziom prolaktyny)
I czy może zmienić sie w jakiegoś guza lub raka?
- wymaga taki stan obserwacji czyli np. ponownie za 3-6 miesięcy kontrolne USG