Czy gryzienie w wieku przedszkolnym jest normalne?

Córka chodzi do przedszkola--na 90 dzieci tylko jeden chłopiec ma prawie 4 latka- gryzie inne dzieci. Jego mama nie widzi problemu. Czy jest to normalne zachowanie ? Wg innym matek NIE. Czy to robi ze złosci lub ma jakies inne problemy np: emocjonalne. Dziękuje

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję zgłosić całą sytuację do dyrekcji przedszkola. Sądzę, że lekarz pediatra, po bezpośrednim badaniu będzie mógł coś więcej powiedzieć. Raczej nie jest to normalne.

Takie zachowania zdarzają się przedszkolakom, i owszem, bywają przejawem nieradzenia sobie z emocjami. Nie może Pani nic zrobić bezpośrednio dla chłopca, ale ma Pani prawo chronić własne dziecko, zgłaszając dyrekcji oczekiwanie jakiegoś działania w sprawie "agresora". Dyrekcja może wymóc na rodzicach chłopca konsultację ze specjalistą psychologiem. Każde dziecko ma prawo czuć się bezpiecznie w przedszkolu, więc nie warto czekać na eskalację problemu.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/