Czy grzybica pochwy lub leki przeciwgrzybicze mogą spowodować opóźnienie okresu?

Czy grzybica pochwy lub leki przeciwgrzybicze mogą spowodować opóźnienie okresu lub zmienić jego objawy? Przez 6 dni stosowałam tabletki dopochwowe Clotrimazolum, a na koniec kuracji jedną globutkę Gynoxin. Okres spóźnia mi się dopiero 2 dni, jednak obajwy są inne niż zwykle (mniejszy ból podbrzusza i pleców niż zazwyczaj i suchość pochwy, podczas gdy zawsze 2-3 dni przed miesiączka miałam dość obfity śluz).

Renata GrzechociĹska

Oczywiście zarówno infekcja jak i przyjmowane leki mogą powodować opóźnienie okresu.