Czy grzybica pochwy może mieć związek z bólem jajnika?

Dzień dobry. Od około miesiąca mam stwierdzoną grzybica pochwy. Ginekolog zalecił zalecił mi stosowanie lęku Itrax i tabletek dopocheowych cli clotrimazolum . W poniedziałek tj. 4.06.2018. W ostatni dzień miesiączki zaczął boleć mnie lewy jajnik. I jest tak do dziś. 7.06.18 Czy grzybica pochwy może mieć związek bólem jajnika. Czy to może być zapalenie przydatkow?

Lek. Michał Lenard

Ból może być spowodowany zapaleniem przydatków, konieczna będzie wizyta kontrolna u ginekologa. Pozdrawiam!