Czy grzybica zmniejsza szansę na ciążę?

Staramy się z mężem o dzidziusia, od jutra będę miała dni płodne, więc chcieliśmy aktywnie działać, lecz poczułam swędzenie i pieczenie w pochwie. Domyślam się, że to objawy grzybicy - doświadczyłam tego już kiedyś. Występujący śluz ma postać serka. W tej sytuacji nie mam możliwości obserwacji własnego śluzu i oceny, kiedy nastąpi dzień owulacji. Mam globulki w domu, więc od razu zaczęłam leczenie dolegliwości. Moje pytanie brzmi: czy w tej sytuacji mam szansę, by zajść w tym cyklu w ciąże? Czy dni płodne nadal są płodne? I czy środowisko w pochwie po zażywaniu globulek sprzyja temu, by plemniki mogły przeżyć kilka dni?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!
W trakcie infekcji często dochodzi do wydłużenia cyklu, co oznacza że dni płodne ulegają przesunięciu. Infekcja dróg rodnych jest jednak przeciwwskazaniem względnym do podejmowania prób poczęcia. Radziłam wyleczyć infekcję i za miesiąc powrócić do starań.

Niestety nie podaje Pani substancji czynnej globulek, więc nie jestem w stanie udzielić Pani informacji czy działają one embriotoksycznie, czy też nie. Taką informację powinna Pani znaleźć w ulotce załączonej do leku.
Pozdrawiam.