Czy guz może być przyczyną czy raczej upatrywać problemów w nerwicy?

Witam. Mam 18 lat, jakiś czas temu zauważyłem podwyższone ciśnienie (135-145/70 puls 50). Kardiolog zalecił szereg badań.Lecz od kilku dni męczy mnie okropny ból głowy w okolicy ciemieniowej, bardziej po lewej stronie. Ból się bardzo nasila przy nacisku na ten punkt, do tego opuchniete oczy, uczucie ciśnienia w głowie, lzawienie i bardzo duże problemy z koncentracja i skupieniem. Jakie może być podłoże takich dolegliwości? Czy guz może być przyczyną czy raczej upatrywać problemów w nerwicy?

Dzień dobry,
żeby zdiagnozować nerwice należy wykluczyć inne przyczyny. Warto zarejestrować się na wizytę do neurologa, nie lekceważyć tych objawów. Dopiero kiedy neurolog nic nie stwierdzi zalecałabym wizytę u lekarza psychiatry w celu zdiagnozowania nerwicy.
Pozdrawiam A. Pacia

Witam,

oczywiście dobrze by było wykluczyć przyczyny neurologiczne (konsultacja neurologiczna, ewentualnie tomografia lub rezonans głowy)- niemniej ból nasilający się przy nacisku na konkretny punkt okolicy ciemieniowej nie jest charakterystyczny dla obecności guza.