Czy guz na nerce to powód do zmartwień?

Dzień Dobry Mam 28 lat i na badaniu USG w jednej z przychodni stwierdzono, że mam 12 mm guz na nerce lewej, od internistki dostałem skierowanie do szpitala z kartą onkologiczną. Postanowiłem pójść do innej kliniki już prywatnie i wykupiłem wizytę u Urologa wraz z badaniem USG, na tym badaniu pan Urolog nie dopatrzył się żadnych ognisk 12 mm na nerce lewej stwierdził że jest wszystko w dobrej kondycji, co więcej przeanalizował zdjęcie USG z tej wcześniejszej przychodni i powiedział też, że to co widać na tym zdjęciu nie jest guzem co najwyżej torbielą przy czym na jego sprzęcie tego nie widzi. Moje pytanie brzmi czy jest się czym martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Najlepiej byłoby za jakiś czas skontrolować zmianę, czy nie uległa powiększeniu. Jeśli nie ma Pan żadnych objawów i dolegliwości, myślę, że nie ma powodu do niepokoju. Niemniej o zmianie w nerce należy pamiętać i ją kontrolować. W dalszym ciągu ma Pan skierowanie do szpitala, więc gdyby się coś działo, albo uznałby Pan, że woli dokładniej to zdiagnozować, proszę się udać do szpitala.