Czy guz ślinianki może mieć związek z guzem tarczycy?

Witam. Pół roku temu miałam wykonanego guza ślinianki przusznej ( tumour mixtus). Dziś byłam na usg ( kontrolne badanie) , w którym ślinianka operowana nie jest prawidłowa ( jest to blizna lub wznowa guza). Wykryto tez guza na tarczycy. Biopsja będzie wykonana za tydzień. Czy guz tarczycy moze mieć powiązanie z guzem ślinianki ? Z wynikami biopsji udać się do endokrynologa ? Dziękuje za odpowiedz. Pozdrawiam

Zmiana w śliniance i zmiana guzowata w tarczycy to całkiem niezależne sprawy. Tarczyca nie ma nic wspólnego ze ślinianką. Z wynikiem z biopsji tarczycy na pewno trzeba skonsultować się z endokrynologiem. Co do zmiany w śliniance najlepiej skonsultować się z laryngologiem, który Panią operował. Być może jest to właśnie blizna po operacji, ale też trzeba wykluczyć wznowę guza - gruczolaka wielopostaciowego.