Czy guz w pachwinie może oznaczać mięśniaka?

witam bardzo prosze o odpowiesz otoz mam juz 12lat guza w pachwinie laczenie uda i pachwiny dokladnie wtedy bylam u lekarza i mowil ze prawdopodobnie to tluszczak i zeby tego nie wycinac jednak teraz po tylu latach zaczelo rosnac zwlaszcza w czasie, ciazy gdzie przytylam 20kg niedawno bylam u lekarza i mowil ze niewiadomo, czy to tluszczak gdyz jest twardy ale mowil ze skoro mam to tyle lat to mozliwe ze zrobil sie guz twardy.. prosze o odp gdyby to byl guz zlosliwy np mięsak to, czy mialabym go tyle lat juz? bo ponoc nieleczone guzy zlosliwe maja krotkie rokowania ok 5lat, aha dodam ze morfologie mam bardzo dobra wiec chyba z krwi tez juz by cos bylo widac ze jest nie tak prosze o odpowiedz dziekuje

Lek. Paweł Szadkowski

Raczej jest to guz łagodny, gdyż rośnie tyle lat, tylko w jednym miejscu, nie daje przerzutów. Najbardziej prawdopodobnym rozpoznaniem jest właśnie tłuszczak. Skoro guz się powiększa, może warto powtórzyć badania - zrobić usg tej okolicy i sonsultować z chirurgiem ewentualne wycięcie guza.