Czy guzek na jądrach może oznaczać nowotwór?

Witajcie, mam 12 lat i wyczułem na swoim prawym jądrze guzka i chciałbym się zapytać, czy w wieku 12 lat mogę mieć raka jąder? Bardzo się tym martwię i proszę o odpowiedź - tak lub nie. Nie mogę mieć raka w wieku 12 lat. ;/

Witam serdecznie! Choroba nowotworowa może rozwijać się w każdym wieku. Natomiast w tym wypadku w pierwszej kolejności proszę udać się do lekarza rodzinnego, który po zbadaniu określi, czy jest konieczność wykonywania dalszych badań i diagnostyki. Jeżeli będzie taka konieczność skieruje Pana do urologa. Pozdrawiam