Zapytaj lekarza

1 , 0 1 0 , 3 3 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy guzek na jądrze to poważna sprawa?

Dzień dobry.Mój mąż był pół roku temu u urologa z jadrem wtedy wykrył mu guzka 5mmale powiedział że to nic groźnego bo guzek jest zwapniony.Teraz mąż był u tego samego dr.I wyszło ze ma guzka ktory urosl do 2.5 cm.Czy to coś groznego?
KOBIETA, 34 LAT 11 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Należy natychmiast wykonać badania w celu wykluczenia nowotworu jądra alfafetoprotwinę beta HCG i LDH, jeżeli te badania nie potwierdzą nowotworu jadra to należy wykonać usg u kogoś kto ma doświadczenie w ocenie jąder.
Pozdrawiam WK

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety