Czy guzek piersi mogła wywołać tabletka po stosunku?

Witam,

mam 22 lata. Kilka dni temu wyczułam w prawej piersi kilkumilimetrowy, twardy, niebolący guzek. Tydzień przed wyczuciem guzka zażyłam tabletkę 72-godzinną. Czy ten lek może mieć jakiś związek z pojawieniem się guzka? Dodam jeszcze, że nigdy wcześniej nie stosowałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania.

Antykoncepcja hormonalna, jako tako, nie jest czynnikiem powodującym zmiany nowotworowe w piersi. Możliwe, że inne, istniejące już guzki, mogą się powiększać na skutek podania hormonów. Dla pewności należy wykonać badanie USG piersi.

Zachęcamy do zadawania innych pytań, na które z przyjemnością odpowiemy.

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl