Czy guzek płuc jest złośliwy?

Witam. Pół roku temu wykonano mi TK klatki piersiowej.Wykazało guzka 6mmw okolicy podopłucnowej w segmencie3 płuca prawego.Powtórzyłam badanie po 3 miesiącach i okazało sie że guzek ma 7mm. Pulmonolog kazał mi zrobić badanie TK za pół roku. Mam 44 lat i powiem szczerze że się martwię co to jest i czy jest złośliwy. Mój tata zmarł na nowotwór płuc. Zupełnie nie wiem gdzie się udać bo lekarze mówią że guzek jest za mały.

Lek. Michał Lenard

Na podstawie Pana badań trudno jednoznacznie odpowiedzieć czy ten guzek jest złośliwy. Powinien Pan zastosować się do zaleceń pulmonologa i wykonać TK za 6 miesięcy. Jeśli ma Pan wątpliwości, zawsze można skonsultować problem z drugim specjalistą. Pozdrawiam!