Czy guzek to objaw raka jądra?

Kilka lat temu wykryłem na lewy jądrze niewielki guzek albo coś co ten guzek przypomina. Nie pamiętam dokładnie ile to było temu, ale na pewno kilka lat (nie dwa, nie rok). Jedno jądro zawsze miałem większe (lewe) i ułożone nieco niżej, niż prawe. Czy może to być objaw raka jądra? Pytam, ponieważ, nie wiem w jakim czasie choroba się rozwija.

Jeśli wyczuł Pan w okolicy jąder cokolwiek co Pana zaniepokoiło należy udać się do urologa celem przeprowadzenia badania fizykalnego i ewentualnie USG. Pomimo, iż mało prawdopodobne by przez kilka lat guz jądra nie rozwijał się, to jedynie badanie lekarskie jest w stanie wyjaśnić wątpliwości.