Czy guzek w obrębie płuca musi oznaczać nowotwór?

witam ma 35 lat 4 miesiące temu robiłem sobie TK jamy brzusznej. Zaniepokoiło mnie jedno zdanie w segm 6 płuca lewego zgrubienie podopłucnej lub guzek pod opłucnowy 3x8mm. lekarz powiedział że zmiana nie ma niepokojących krawędzi i powstała najpewniej w wyniku stanu zapalnego, ale czy to możliwe czy to nie rak?

Witam serdecznie,

Nie każdy guzek w płucu w badaniu obrazowym np. RTG czy TK, musi oznaczać zmianę nowotworową. Guzki w płucach mogą być np. po zapalne (czyli po przebytym zapaleniu) lub po gruźlicze (czyli po przebytej gruźlicy). Na pewno w wynikiem badania należy się skonsultować z lekarzem prowadzącym, a jeśli konsultacja już się odbyła, to należy zastosować się do zaleceń lekarza. W przypadku wątpliwości można porozmawiać z lekarzem jeszcze raz bądź zasięgnąć opinii innego lekarza, jeśli poprzednie zalecenia budzą niepokój u pacjenta.

Pozdrawiam.