Czy guzek w okolicy odbytu to hemoroidy?

Witam serdecznie. Dzisiaj zauważyłem dość duży, wielkości do opuszka palca miękki guzek bardziej wewnątrz odbytu, choć czuć go też z zewnątrz. Widocznie musiałem mieć go już wcześniej, czasami, choć bardzo rzadko, widziałem krew na papierze toaletowym. Guzek nie boli, chociaż dzisiaj go wyczułem ponieważ zaczął delikatnie swędzieć? może bardziej lekko przeszkadzać. Czy to są hemoroidy?

Lek. Paweł Szadkowski

Najprawdopodobniej są to właśnie hemoroidy, czyli guzki krwawnicze.