Czy guzek w piersi mógł zostać spowodowany uderzeniem?

Witam,

jakieś kilka miesięcy temu zaczęła boleć mnie lewa pierś, ale tylko podczas dotyku, dokładnie w w górnej części, tak mniej więcej po środku. Gdy tam dotykam mam tam jakby małego guzka, który boli, ale tak jak pisze tylko podczas dotyku. Kiedyś dziecko mnie uderzyło dość mocno w tą pierś, ale to było ok. roku temu. Czy to może mieć związek?

Ostatnio też zauważyłam, że strasznie wypadają mi włosy oraz mam dziwne, dość duże krosty na skórze głowy. Nie wiem czy to ma związek, ale piszę. Mam 35 lat, nigdy się nie badałam onkologicznie. Od jakiegoś czasu jestem strasznie rozdrażniona, ciągle bym spała, wszystko mnie denerwuje;(.

Pomocy!

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Problem wykrytego guzka w samobadaniu zawsze powinien być konsultowany z lekarzem ginekologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu, konieczne jest powtórne zbadanie przez lekarza i ewentualne badania dodatkowe.

Pani pozostałe dolegliwości są nieswoiste, nie można wskazać ich jednoznacznej przyczyny. Być może mają związek z trybem życia lub mogą sugerować zaburzenie czynności tarczycy.

Podczas wizyty u lekarza rodzinnego proponuję zapytać również o możliwość wykonania badań dodatkowych.

Redakcja abcZdrowie.pl