Czy guzek wykryty na USG świadczy o konieczności wizyty u endokrynologa?

Witam,w usg wykryto guza litego niejednorodnego na tarczycy, ostatnio często mam powiększone węzły chłonne po jednej stronie. Lekarz wystawil mi skierowanie pilne do endokrynologa, niestety najbliżej terminy za pół roku. O czym może świadczyć tako guzek ? I czy warto wybrać się wcześniej do endokrynologa ?

Ale jaka jest wielkość tego guza, jego lokalizacja, jakie ma Pani objawy, dolegliwości, jakie są wyniki badań hormonów tarczycy we krwi??? Bez tych konkretnych informacji nie odpowiem Pani na pytanie. Na pewno trzeba w tej kwestii bezpośrednio skonsultować się z endokrynologiem.