Czy guzki krwawnicze mogą krwawić przy parciu?

Witam pojawilo sie u mnie krwawienie z odbytu bylam u chirurga który wykonal badanie palcem i wykryl guzek krwawiczy przepisał leki i wizytę kontrolnMimo to krwawienie pojawia sie co jakiś czas pojawia sie jasna czysta krew tylko na papierze toaletowym i przy parciu kał jest czysty krew pojawia sie rzadko.Martwie sie tym czy powinnam ponownie zgłosić sie do chirurga?i czy guzki krwawnicze mogą krwawić przy parciu?

Lek. Wojciech Zygmunt

Owszem, guzki krwawnicze mogą krwawić przy parciu. Jest to najczęstsza przyczyna krwawienia z dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Warto udawać się na regularne wizyty kontrolne u chirurga. Pozdrawiam i życzę zdrowia.