Czy guzki na tarczycy mogą się zmniejszyć?

Mam na tarczycy.Wole wieloguzkowe obojetne. Guzki rosly nieduzo co roku. Pol roku temu wzrosly wiecej i dr zaproponowala usuniecie.Lewy plat powiekszony z wiekszym guzkiem o wym.31na 21 na 21mm odczuwam, przy przelykaniu z lewej strony ciasno. Biopsja- zmiana lagodna. Ostatnie usg pokazalo-lewy plat powiekszony i prwd modeluje, uciska przylegly przelyk. Jestem nauczycielka,duzo spiewam. Guzki moga sie zmniejszyc? Nie przepisuja lekarstw.Czy mogę zwlekac z operacja?Czy moga byc jakies skutki?

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna konsultacja laryngologiczna aby ocenić związek między objawami, same guzki i dolegliwości przy przełykaniu sugerują że raczej powinno być leczenie zabiegowe.