Czy guzki tarczycy mogą się przerodzić w nowotwór złośliwy?

Moja siostra ma 37 lat i ma guzki na tarczycy. Początkowo były one na lewym płacie ale teraz rozsialy sie na prawym. 3cm . Czy moze sie to przerodzić w nowotwór złośliwy? Jak szybko trzeba je wyciąć?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nie określiła Pani rodzaju zmian. Nie jest zatem możliwe określenie potencjalnej złośliwości. Wszelkie wątpliwości proszę wyjaśnić z lekarzem prowadzącym.