Czy guzy endokrynne są dziedziczne?

Witam.Mąż jest 2 lata po operacji guza endokrynnego trzustki metodą Whippl'a.Obecnie ma 50 lat.Od operacji cierpi na biegunki i gazy (bardzo cuchnące).Dodatkowo pojawia się dość nieprzyjemny zapach z ust.Jak można złagodzić te objawy.Dodam, że miał wykonywaną gastroskopię i kolonoskopię i wszystko jest w porządku.Proszę również o informację czy guzy endokrynne są dziedziczne?

Każdy rodzaj nowotworu praktycznie ma podłoże dziedziczne, ale wpływ dziedziczenia i środowiska ma w każdym rodzaju nowotworu określone proporcje i określony wpływ na wystąpienie zachorowania. Niestety, ale obecne dolegliwości związane są z powikłaniami przebytego zabiegu i jedynie odpowiednie leczenie zachowawcze może je złagodzić. Najlepiej w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z gastroenterologiem.