Czy gwałtowne ruchy głową u dziecka to oznaka choroby?

Moja 7 miesięczna córeczka, dotychczas rozwijająca się normalnie, nagle zaczęła rzucać główką w lewo i w prawo, robi to gdy siedzi mi na kolanach albo w bujaku. Czasem gdy daję jej butelkę. Zaczęło się to jakieś 2 tyg temu. Najpierw zaczęła kręcić główką w łóżeczku. Martwię się, czy nie jest to objawem jakiejś choroby? Jest bardzo żwawa, interesuję się wszystkim dookoła.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Niestety Pani opis jest bardzo ogólny i nie pozwala na ustalenie choćby podejrzenia przyczyny. Konieczne jest zebranie dokładnego wywiadu, przeprowadzenie badania fizykalnego oraz ewentualnych badań dodatkowych w razie potrzeby. W tym celu należy się zgłosić do pediatry. Trudno teraz powiedzieć, czy jest to objaw jakiejś choroby, ale jeśli zachowanie wg Pani jest odmienne, niepokojące to bezpieczniej jest wykluczyć jakiekolwiek nieprawidłowości. Zachęcam do wizyty u pediatry, naprawdę w tej chwili nic więcej nie da się powiedzieć. Pozdrawiam serdecznie!

Witam!

Trudno mi jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie dotyczące zachowania dziecka, posiadając tak mało informacji o samym dziecku, o tym, jak się bawi, w co się bawicie itp. Niestety nie wspomina Pani, w jakich porach to bujanie pojawia się, a jest to ważne o tyle, że łatwiej będzie określić przyczynę takiego zachowania maluszka. Najpierw proponuję udać się do pediatry i skonsultować się, czy zachowanie dziecka, zwłaszcza " bujanie główką" nie ma podłoża medycznego - może boleć dziecko ucho, lub coś w uszku może się znajdować, itd. Proponuję również wprowadzić do wspólnego spędzania czasu z córką dużo wspólnych zabaw np. w akuku, masażyki, zabawy piłką, budowanie z klocków.

Pozdrawiam