Czy hałas może mieć wpływ na rozwój ciąży?

Witam!
Jestem w 15 tygodniu ciąży. Ciąża przebiega wzorcowo, z czego bardzo się cieszę, jednak od pewnego czasu trapi mnie jedna sprawa. Otóż dziś rano zablokował mi się laptop i kiedy nacisnęłam jeden z klawiszy, rozległ się trwający około 2 sekundy bardzo głośny i ostry dźwięk, którego oczywiście się nie spodziewałam i ogromnie się przestraszyłam! Od razu zaczęłam martwić się o maleństwo.
Czy to możliwe, że płód słyszał ten dźwięk i mogło się z nim stać coś złego?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Póki co, Pani dziecko jeszcze nie słyszy. Słuch zacznie „działać” dopiero ok. 23 tygodnia ciąży i będzie się stawał coraz doskonalszy aż do rozwiązania. Z pewnością dźwięk, który tak Panią wystraszył, nie stanowił zagrożenia dla słuchu dziecka. Niebezpieczna jest dla niego natomiast ekspozycja na głośne tony trwająca długo i często, np. przy pracy w fabryce.
Pozdrawiam serdecznie!