Czy Hashimoto nie daje poważnych objawów i nie ma powodu do niepokoju?

Witam. Wykryto u mnie chorobę Hashimoto. Moja Pani doktor endokrynolog powiedziała mi ,że to nie jest groźna choroba. I ze nie wymaga ona diety, gdyż się.nawet nie tyje. Czy to prawda? Czy Hashimoto nie daje poważnych objaw i nie ma powodu do niepokoju ?

Lek. Michał Lenard

Przyczyną objawów w chorobie Hashimoto jest niedobór hormonów tarczycy. Przy odpowiednim leczeniu, czyli przyjmowaniu tych hormonów, objawy mogą w ogóle nie wystąpić. Sugeruję zastosować się do zaleceń endokrynologa, nie ma powodu do obaw. Pozdrawiam!