Czy Hashimoto powoduje utratę wagi w ciąży?

Hashimoto, w 18 tyg 2 ciąży zdiagnozowano u mnie niedoczynność, atpo 320, lekarz powiedział że to Hashimoto. Zaczęłam przyjmowac euthyrox w dawce 150. Teraz biorę połowę tej dawki. Tsh robiłam 3 miesiące temu (4mies po porodzie) wynik 2,1 hormony tarczycy w normie. Usg tarczycy do powtórki za pół roku ze względu na uwidocznione zmiany ogniskowe. Tarczyca o wzomozonym unaczynieniu. Od jakiegoś miesiąca tracę na wadze ok 0,5kg tygodniowo, czym może to być spowodowane?Mam też uderzenia gorąca

Jeśli poziomy hormonów tarczycy są w normie to raczej spadek wagi ciała nie jest związany z chorobą tarczycy. Proszę jeszcze jednak w tej sprawie skonsultować się ponownie z endokrynologiem, gdyż spadek wagi ciała może mieć inne podłoże metaboliczne czy hormonalne niezależne od tarczycy.