Czy hashimoto to groźna choroba?

Witam, Mam pytanie czy hashimoto to groźna choroba? Mój wynik ATPO to 282,2 (zakres <34)? Wizytę u endokrynologa mam dopiero we wtorek. Mam zawroty głowy i czuję się słabo i mam wrażenie że zemdleję. Chciałabym do tego czasu wiedzieć, czy jest groźna i czy można od niej umrzeć. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję.

Dzień dobry,

jest to coraz częściej diagnozowana jednostka chorobowa. Jeżeli lekarz zastosuje odpowiednią farmakoterapię, a dietetyk zleci odpowiednią dietę, a Pani do tych wytycznych będzie się stosować to nie jest to groźna choroba.

Pozdrawiam